Strony

28 cze 2015

Płaski brzuch - wzmocnienie mięśni

PŁASKI BRZUCH - wzmocnienie mięśni


Kiedyś podczas jednej z wizyt u Rehabilitanta napomknęłam, że mi się przytyło i urósł mi brzuch. Jako, że facet jest specjalistą i ma holistyczne podejście do ciała człowieka, zbadał mi manualnie ten brzuch i stwierdził, że za jego niezadowalający wygląd odpowiada nie nadmiar tkanki tłuszczowej ( którego nie było ) lecz słabe mięśnie tej okolicy ciała.
Zalecił mi ćwiczenie, którym postanowiłam się podzielić.

Ćwiczenie na wzmocnienie mięśni brzucha - płaski brzuch


Leżymy na plecach z wyprostowanymi nogami i rękoma ułożonymi wzdłuż tułowia, możemy je też ułożyć na brzuchu.

1)

Wydychamy powietrze, napinamy mięśnie brzucha ( brzuch nam się wtedy nieco "wciąga" )

                                                                                                                                                   rys. PS.przelotem
2)

Wdychamy głęboko powietrze tylko klatką piersiową, uwypuklając ją. Nie nabieramy powietrza  przeponą więc brzuch pozostaje nieruchomy ( przy takim wdechu powinniśmy czuć jakby lekkie ciągnięcie mięśni brzucha ku górze ciała ). Wytrzymujemy chwilkę.

                                                                                                                                                     rys.PS.przelotem
3)

Wydychamy powietrze, na końcu wypychając brzuch.

                                                                                                                                                  rys.PS.przelotem


Powtarzamy kilka razy i ćwiczymy codziennie.


Ćwiczenie na mięśnie boczne brzucha


Kładziemy się na plecach  by lewy bok ciała był ułożony wzdłuż ściany, w niewielkiej odległości od niej.
Zginamy nogi w kolanach i złączone razem kierujemy w lewą stronę dociskając do ściany, wytrzymujemy chwilę. Robimy kilka powtórzeń.

Powtarzamy to samo układając się wzdłuż ściany prawym bokiem i kierując kolana w prawą stronę dociskając je do ściany. 



Inne ćwiczenia na mięśnie brzucha w przygotowaniu....





25 cze 2015

Cały świat jest w nas

CAŁY ŚWIAT JEST W NAS


Jakiś mędrzec powiedział, że:


nie trzeba wychodzić z domu, żeby poznać cały świat.


Tak naprawdę cały świat jest w nas. 
Mamy moc kreowania go. Zatraciliśmy jednak mądrość przodków, dla których oczywiste było, że każdy z nas jest tylko fragmentem jednego wielkiego "organizmu". Zarówno w wymiarze materialnym jako zbiorowość ludzka osadzona w świecie przyrody, z którym nasi przodkowie żyli w harmonii, jak i wymiarze duchowym z Boskim pierwiastkiem w nas jako źródłem naszej mocy.

Jako istoty elektromagnetyczne należymy do świata kwantów. 
W/g fizyki kwantowej cząstki elementarne, np. fotony zachowują się tak, jakby były obdarzone świadomością, potrafią przekazywać sobie informacje - nawet na olbrzymie odległości i są w stanie podporządkować się naszej woli. "Pewne wiadomości" między obiektami kwantowymi podróżują nie tylko szybciej niż światło, lecz w istocie natychmiastowo." ( "Encyklopedia fizyki kwantowej", John Gribbin ).
To powoduje, że jest na nas wywierany natychmiastowy wpływ całego szeregu zjawisk w tym elektromagnetycznych, jak również my wywieramy olbrzymi wpływ na otaczający świat.   
Zmieniamy go zgodnie z naszymi potrzebami, intencjami albo zupełnie nieświadomie. Dobrze jeśli dzieje się to zgodnie z Najwyższym Dobrem wszystkich istot, gorzej jeśli wpływamy na niego przez negatywne intencje czy działania ( przy czym negatywne może być również to co z pozoru tak nie wygląda lub vice versa, bo ludzie mylą "definicje" )

Jako istoty materialne zakorzenieni w świecie natury jesteśmy jednostkowo odpowiedzialni ( KAŻDY z nas ) za kształt tej sfery, dbanie o naturę, zachowanie czystości środowiska ( bo przecież czerpiemy z niego życie ), odpowiedzialni za ciało, z którym przyszło nam żyć.

Jako istoty duchowe, połączone ze sobą subtelnie nićmi energetycznymi ("zjawisko nielokalności", teoria pola morfogenetycznego ) oddziałujemy na siebie nawzajem i jesteśmy jednostkowo odpowiedzialni za swój rozwój mentalny, duchowy, za relacje z innymi ludźmi, za swój wpływ na nich i ich życie ( bo ZAWSZE ten wpływ istnieje ).
 
Tak więc oddziałujemy na siebie nawzajem tworząc kształt świata w obu powyższych wymiarach.

Od każdego z nas zależy jakiego rodzaju energie dominują w świecie materialnym, który wszyscy RAZEM tworzymy, najpierw na poziomie mentalnym następnie materialnym.

Mamy jednostkowy wpływ na to czy dominować będą te wysokie wartości jak miłość, prawda, uczciwość, wsparcie, dobroć, życzliwość itp. czy te niskie jak strach, obojętność, egocentryzm itd.


Świat poznajemy poprzez poznawanie samego siebie, bez iluzji i PR-u który na własne potrzeby tworzy sobie nasze ego. Poznajemy świat , bo stając przed "lustrem" i patrząc na własne odbicie, bez mówienia " to nie jestem ja",  dowiadujemy się co w niego tak naprawdę wnosimy, jaki świat budujemy, w jakim kierunku go ciągniemy, co tworzymy.


I dotyczy to nie tylko naszego osobistego świata 


Powiązane posty:
 
>  Jak kształtujemy rzeczywistość
Co promujesz w świecie, czyli Krótka sztuka o "kobiecości"
Dla tej jednej to znaczy wiele
> Historia jedwabnego szala - rzecz o obdarowywaniu

więcej w przygotowaniu....




9 cze 2015

Akupresura dłoni - przez dotyk do zdrowia

AKUPRESURA DŁONI - przez dotyk do zdrowia


Akupresura inaczej refleksoterapia jest metodą wspomagania zdrowia wywodzącą się z chińskiej medycyny naturalnej .
Polega na uciskaniu- masażu pewnych punktów na ciele zwanych receptorami. Są one unerwionymi punktami pozostającymi w związku z odpowiednim narządem lub inną częścią ciała.
Poprzez  masaż receptorów osiągamy lepsze ukrwienie odpowiadającym im narządów, które jest warunkiem jego prawidłowego funkcjonowania, gdyż krew odpowiedzialna jest za transport tlenu, substancji odżywczych, hormonów, przeciwciał i produktów rozpadu.

Masując i uciskając receptory możemy czasem stwierdzić większe lub mniejsze stwardnienia w danym miejscu. Są to złogi pochodzenia mocznikowego i innych substancji osadowych. Przyczyną ich powstawania jest źle funkcjonujący krwiobieg. Następuje wtedy zakłócenie w ukrwieniu danego narządu pozostającego w zwiazku z tym receptorem.
Jest to sprzężenie zwrotne - uszkodzony receptor ma negatywne oddziaływanie na pracę narządu a z kolei chory narząd przekazuje informację do receptora, który na ucisk reaguje często bólem.

W organizmie wszystkie narządy są od siebie uzależnione dlatego ważna jest kolejność uciskania poszczególnych receptorów :

1)  Nerki, moczowód, pęcherz moczowy, nadnercza - w celu wydalenia z organizmu substancji
     trujących, głównie kwasu moczowego i innych produktów rozpadu wyzwolonych przez masaż.

2)  Głowa - usprawnia to pracę odpowiedniego ośrodka w mózgu sterującego pracą danego narządu

3)  Żołądek, jelita, wątroba, trzustka - w celu lepszego przyswajania i zużytkowania produktów
     przemiany materii

4)  Punkty limfatyczne - odpowiedzialne za produkcję przeciwciał

5)  Inne receptory odpowiedzialne dla danego schorzenia.


Technika akupresury


Masaż poszczególnych punktów/ receptorów  rozpoczynamy od ruchów łagodnych, powoli i systematycznie zwiększając nacisk. Obserwując masowanego lub samemu sobie ustalamy granicę wytrzymałości, granicę siły nacisku.

Masowana osoba powinna być odprężona. Nie ma przeciwskazań wiekowych do stosowania akupresury.


Czas masowania receptorów


Każdy receptor możemy masować przez 5 min. podwajając czas w przypadku ostrego ataku. Uważać należy tylko przy receptorach wątroby i kręgosłupa, których czas masowania zależy od sprawności nerek.
Zalecany czas stosowania zabiegów na receptorach w celu przywrócenia i utrzymania sprawności organizmu to 30 minut dziennie.

czyli np.  5 minut nerki, moczowód, pęcherz moczowy, nadnercze
3 min. głowa i kark
2 min. na każdy punkt limfatyczny - węzły chłonne
2min. na każdy chory punkt


Możliwe reakcje występujące po masażu receptorów:

 

- opuchnięcie nadgarstków
- nasilenie występowania żylaków
- podwyższona temperatura
- zwiększone bóle w danym narządzie
- niebieskie plamy, gdy gospodarka wapnia jest nieprawidłowa
- rana na nodze ( gdy masujemy receptory stopy , reakcja pozytywna, gdyż substancje trujące nie ulegają rozpadowi wewnątrz, lecz w ten sposób zostają wydzielone na zewnątrz )


 


Ciąg dalszy w przygotowaniu