24 kwi 2015

Ty decydujesz który producent zarabia - wspieraj uczciwych

Ty decydujesz który producent zarabia - wspieraj uczciwychKupuję "śmietanę" ( jak wynika z nazwy na etykiecie ) , ilu z Was przeczyta skład śmietany na etykiecie ? Podejrzewam, że nikt...też nie czytałam bo śmietana to śmietana, przecież każdy wie co to jest i z czego się robi śmietanę....

Coś mnie podkusiło...wzięłam śmietanę firmy MILKPOL "Czarnocin" , na etykiecie widniał skład "śmietany": 

 - śmietana pasteryzowana 
 - skrobia modyfikowana kukurydziana ( jak spotkasz się z określeniem "modyfikowana" to wiedz, że to GMO, czyli coś zabójczego dla twojego zdrowia )  
- żelatyna spożywcza pochodzenia wieprzowego ( !!! szok,  śmietana od zawsze była przecież produktem jarskim )  
- żywe kultury bakterii fermentacji mlekowej

ZGROZA! 

Do tego plastikowe opakowanie zamiast szklanego. Oznaczone symbolem PS6 i oto co wyczytałam o tym rodzaju plastiku:
PS (6) - polistyren - to materiał, z którego produkowany jest styropian. Pod żadnym pozorem nie powinien być stosowany do przechowywania żywności, gdyż wydziela trujące substancje chemiczne ( uszkodzenie układu nerwowego ,zaburzenia hormonalne,zniekształcenie chromosomów,  rak ) Lepiej więc zrezygnować z zakupu takiego produktu.

Obecnie na rynku mamy same podróbki żywności i to powinno być karalne !
Dlaczego karalne jest fałszowanie pieniędzy, kamieni szlachetnych, dokumentów a tego co najważniejsze - żywności nie?....

Czy następnym etapem "postępu" dzięki rządowi i sejmowi,  będzie na każdym balkonie własna koza lub krowa ?...

Wraz z "wykupieniem " a właściwie rozdaniem za przysłowiowy grosz, naszego majątku narodowego, zakładów produkcyjnych ( wielu dobrze prosperujących ) w tym produkujących żywność, jakość żywności, która obecnie jest w sklepach stała się żenująco niska. Miała być konkurencja a jest taki sam mówiąc bez ceregieli: syf .
Bez względu na firmę która tą "żywność" wyprodukowała, jest ona nafaszerowana chemią i zwyczajnie podrabiana przez dodawanie ulepszaczy i różnego rodzaju wypełniaczy objętości, żeby obniżyć koszty produkcji i więcej zarobić.
Obecnie wybór konsumenta to w praktyce fikcja w sytuacji, gdy normalną żywność NATURALNĄ, KTÓRA KIEDYŚ BYŁA STANDARDEM ( były odpowiednie normy, kontrola jakości itd. po to by społeczeństwo było zdrowe ) dzisiaj zrobiono luksusem przez zaporowe ceny ( na skutek zbyt niskich płac i zubożenia do granic biedy większości Polaków). 
Zdrowa żywność stała się dostępna dla wybranych. A przecież

KAŻDA żywność powinna być zdrowa !!
Jak sama nazwa mówi: żyw-ność, żyw od żywego, życia, bo ma ODŻYWIAĆ.
Naturalna żywność jest naszym PRAWEM a nie jedynie przywilejem !

Władze w Polsce i instytucje odpowiedzialne za troskę o zdrowie i interes polskiego społeczeństwa jakby zapomniały o tym, że człowiek do zdrowego, normalnego, dobrej jakości funkcjonowania potrzebuje naturalnego ODŻYWIANIA.
W/g nich celem jest ( i osobiście nie mam najmniejszej wątpliwości co do tego ) zapchanie żołądka tak by organizm był niedożywiony na skutek tego chorował. Dowodzą tego  ustawy, które przegłosowują, dobre normy jakie znieśli, zestaw substancji chemicznych jakie dopuścili do stosowania w jedzeniu, paszach, wpuszczenia na rynek produktów GMO.
Wobec tego faktu coraz więcej wątpliwości budzi ich racja bytu, czy w ogóle są potrzebne i kasa z budżetu, która idzie na ich pozorowane "działania"  dla "dobra społeczeństwa".

Wobec powyższego MY jako konsumenci powinniśmy bronić się sami przed wciskaniem nam anty-żywności, nie tylko tworzącej w naszych organizmach niedobory żywnościowe ( brak substancji potrzebnych do zdrowego funkcjonowania organizmu, co potwierdzają lekarze w prywatnych rozmowach i mówią badania o których nikt nie wie... )  ale także co gorsza zatruwającej nasze organizmy, co sprzyja poważnym chorobom.

Mamy żaden wpływ na rząd i sejm ( który ma nas reprezentować a tego nie robi ), bo petycje w sprawie ustaw lądują w koszu bez względu ile ludzi je podpisze ale...

Jako konsumenci mamy wielką siłę wpływania na producentów, bo to MY generujemy im zyski kupując ich produkty. Powinniśmy więcej wymagać w tym zakresie, powinniśmy wymagać naturalnej nie podrabianej żywności.

Wystarczy że duża ilość konsumentów nie będzie kupowała takich produktów jednocześnie informując producentów z jakiego powodu ( poprzez maile, listy czy podpisy na petycjach w internecie ).
Była kiedyś taka akcja konsumentów wymierzona w jakiegoś producenta żywności dla dzieci ( nie pamiętam szczegółów ) i na skutek nacisków ( niekupowania produktów ) przyniosła skutek w postaci zmiany stanowiska producenta ( bo uciekała mu kasa). To jest najskuteczniejszy argument dla pazernych prezesów spółek i przedsiębiorstw: zysk lub jego brak.

Dlatego chciałabym napisać kilka takich pism do producentów, umieszczę je może na stronie z petycjami ( tutaj dam linka ), kto będzie chciał to podpisze, potem zostaną wysłane. Mam zamiar też napisać maile w takim samym tonie.
Podobnie możemy jako konsumenci dać znać tym uczciwym producentom, że doceniamy ich uczciwość, niech wiedzą dlaczego ludzie kupują ich produkty. 

Dość już fałszowania żywności i oszukiwania że naturalna żywność jest luksusem i przywilejem a nie PRAWEM, nie jesteśmy bydłem.

Sukcesywnie chciałabym umieszczać w blogu, na dwóch listach produkty fałszowane i niefałszowane ( oraz ich producentów ) bez jakiś dodatków niepotrzebnych nam, czy szkodliwych w zdrowych opakowaniach.


Lista produktów niefałszowanych w opakowaniach zdrowych i nie > TUAJ

0 komentarze :

Prześlij komentarz